Informácie o prudukte:
Kategória: Lieky a doplnky stravy
Dodavateľ:Herbatica
Cena:69,99 €
Set na podporu trávenia: 2x Masticha PROBIOTICS PREBIOTICS jablčný ocot zdarma- Herbatica 4,5 (90%) 50 x hodnotené

Prírodná sila mastichy s jablčným octom - účinná pomoc pri tráviacich ťažkostiach.

Trápia vás tráviace problémy a cítite, že vaše trávenie a črevá potrebujú pomoc a podporu?
My vieme, aké ťažké je udržať si rovnováhu v tráviacom trakte. Moderný životný štýl a nevhodná strava často spôsobujú rôzne nepríjemné pocity - ťažoba na žalúdku, kŕče, pocit nafúknutia, plynatosť, pálenie záhy, zápcha a pod.
Vyskúšali ste už viaceré možnosti, no žiadna vám nepriniesla úľavu?
My v Herbatica vždy uprednostňujeme prirodzenú cestu a v súlade s naším presvedčením sme pre vás pripravili unikátnu kombináciu dvoch prírodných produktov - Masticha Probiotics & Prebiotics a Bio jablčný ocot, ktoré vám prinavrátia pohodu s trávením.
Tento set bol navrhnutý tak, aby poskytol komplexnú podporu vášmu tráviacemu systému. Je
vhodný pre každého, kto má záujem prírodnou cestou zakročiť proti tráviacim problémom.

 

Masticha probiotics & prebiotics je prírodný doplnok výživy, ktorý obsahuje jedinečnú kombináciu dvoch účinných látok - mastichu powderinulín. Navyše je obohatená o prírodné probiotiká Lactospore, ktoré harmonizujú trávenie a pomôžu obnoviť narušený črevný mikrobióm.

Masticha je prírodná živica získavaná z stromu Pistacia lentiscus, ktorý rastie iba na gréckom ostrove Chios. Má silné protizápalové, antibakteriálne a antioxidačné účinky, ktoré pomáhajú chrániť sliznicu žalúdka a čriev pred poškodením. Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré podporujú rovnováhu črevnej mikroflóry a zlepšujú imunitu. Prebiotiká sú nestráviteľnou vlákninou, ktorá slúži ako potrava pre probiotiká a stimuluje ich rast a aktivitu.

Masticha probiotics & prebiotics pomáha pri rôznych tráviacich problémoch, ako sú: 

- poruchy trávenia
- nadúvanie a plynatosť
- pálenie záhy
- gastritída
- peptický vred
- syndróm dráždivého čreva
- Helicobacter pylori infekcia

Prášok masticha je spracovaný do formy kapsúl, vďaka čomu sa presne dávkuje a pohodlne užíva. Kapsuly Masticha probiotics & prebiotics sú vegánskym produktom.

Odporúčané dávkovanie: Dospelí užívajú 3x denne 1 kapsulu

Obsah jednotlivých aktívnych zložiek v 1 kapsule:

Účinná látka

1 kapsula

Odporúčaná denná dávka (%)

Mastich Powder ( Pistacia lentiscus Var. Chia)

168 mg

Nie je stanovená

Inulín - vláknina z koreňa čakanky (Cichorium intybus)

112 mg

Nie je stanovená

Lactospore 6M Probiotics (Bacillus Coagulans 1205-LactoSpore 6 BLN)

70 mg

Nie je stanovená

 

Zdravotné upozornenia: Neprekračujte predpísanú odporúčanú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte pri individuálnej neznášanlivosti či precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Užívanie nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Obsah balenia/Objem: 90 kapsúl

Krajina pôvodu:  EÚ/vyrobené na Slovensku

 

Bio jablčný ocot je fermentovaný prírodný doplnok, ktorý má množstvo výhod pre vaše trávenie. Obsahuje organické kyseliny, enzýmy, vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú rozkladať potravu, zmierňovať nadúvanie, regulovať hladinu pH a podporovať chudnutie. Jablčný ocot tiež pomáha pri detoxikácii pečene, obličiek a krvi.
Podporuje tvorbu žalúdočných štiav a tým aj účinky masticha terapie.

Prečo odporúčame spolu s mastichou užívať jablčný ocot?

Jablčný ocot odporúčame užívať spolu s mastichou. Stimuluje tvorbu žalúdočných štiav a enzýmov, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie tráviaceho traktu. Jablčný ocot podporuje rozpustenie chioskej mastichy v žalúdku a jej lepšie vstrebávanie a teda aj účinky. Pre účinkovanie mastichy je správna tvorba žalúdočných štiav nevyhnutná. To je aj jeden z dôvodov, prečo mastichu neodporúčame kombinovať s inhibítormi protónovej pumpy, ktoré potláčajú tvorbu žalúdočnej kyseliny.

Aké pozitívne účinky na organizmus má jablčný ocot?

Jablčný ocot je určený na vnútorné, ale aj vonkajšie použitie. Najčastejšie sa však užíva pre podporu zdravia v nasledovných oblastiach:

podpora trávenia – enzýmy obsiahnuté v jablčnom octe stimulujú tvorbu žalúdočných štiav, zmierňujú zápaly tráviaceho traktu, obnovujú črevnú mikroflóru a upravujú kvalitu stolice posilňuje účinky chioskej mastichy – pre maximalizovanie účinkov chioskej mastichy je potrebná kvalitná tvorba žalúdočných štiav, ktorú jablčný ocot zabezpečuje znižovanie hladiny cukru v krvi a vysokého cholesterolu – jablčný ocot obsahuje kyselinu octovú, ktorá pomáha odbúravať podkožný tuk a uvoľňuje cholesterol z ciev odvodnenie a prečistenie močových ciest – kyselina octová taktiež prečisťuje močové cesty a obličky, čím urýchľuje vylučovanie nadbytočnej vody z tela a eliminuje zápaly v močových cestách posilnenie imunity – množstvo enzýmov, vitamínov a minerálov obsiahnutých v jablčnom octe priaznivo vplýva na celkový stav zdravia a obranyschopnosti organizmu

V octe je 0,6% alkoholu, čo je oficiálne povolené množstvo.

Odporúčané dávkovanie: zmiešajte 1 čajovú až polievkovú lyžicu octu do 2-3dcl vody a vypite, najlepšie pred jedlom. Uživajte 1-3 x denne.

Na začiatku terapie, hlavne ak trpíte žalúdočnými vredmi, odporúčame jablčný ocot začať užívať až zhruba po 7-10 dňoch od začiatku užívania mastichy. V prvých dňoch užívajte ocot medzi jedlami, nie pred jedlom. Postupne prechádzajte na užívanie pred jedlom. Jablčný ocot sa odporúča užívať dlhodobo.

Jablčný ocot je nepasterizovaný, nefiltrovaný, slovenskej produkcie. Je vyrobený z bio jabĺk, bez postrekov a hnojív.  

Upozornenie:Neprekračujte predpísanú odporúčanú dávku. Nesmie používať ako náhrada stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte pri individuálnej neznášanlivosti či precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Užívanie nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Koncentrácia: 6%

Obsah balenia/Objem: 350 ml

Krajina pôvodu: Slovensko 
Náš tip:

Niektoré tráviace problémy môžu byť príznakom premnoženia baktérie Helicobakter pylori v žalúdku. Odporúčame vykonať si domáci test na helikobaktera.

Súčasná legislatíva EÚ o bylinných produktoch nám žiaľ neumožňuje poskytovať podrobné informácie, ktoré by mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín, hoci sa využívajú už stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Avšak my vychádzame z dôvery v zdravý ľudský rozum a uznávame, že v týchto daroch prírody sa skrýva niečo výnimočné. Nechceme vás pripraviť o možnosť získať si informácie o bylinkách z verejne dostupných zdrojov. V tomto článku sme preto zhrnuli všetky informácie, ktoré sme počas dlhých rokov objavovania tohto produktu a jeho účinkov našli.
© 2024 Bio produkty, prírodná kozmetika, doplnky výživy, bioshop: Contacts